На Коломийщині візначили Свято української пісні

04.06.2013

2 червня 2013 року в парку імені К.Трильовського відбулось Свято української пісні за участю аматорів Коломийського району.

Зі святом присутніх вітали Коломийський міський голова І.Б.Слюзар, заступник голови Коломийської райдержадміністрації Л.І.Михайлишин, голова районної ради Б.В.Болюк.

Заступник голови Коломийської райдержадміністрації Л.І.Михайлишин привітала усіх виконавців та творців свята і зазначила, що в українському слові, у пісні народу – наша душа. Народна пісня – це велика культурна спадщина, скарб українського народу, його геніальна поетична біографія.

Головною метою свята є відродження традицій, які в нас були ще з давніх–давен, розвиток і популяризація української пісні, виявлення самобутніх творчих колективів та їх виконавців, залучення до свята молоді, що сприяє духовному та естетичному вихованню А українська пісня є саме початок української культури. Наша земля здавна уславилась піснями, а Коломийщина є чи не найбільш співучим краєм, саме тому з року в рік свято української пісні збирає навколо себе безліч людей. Ми українці, і ми маємо мати свою культуру, звичаї, мову, розвивати та вивчати їх.

Багато синів і дочок з Коломийщини виросло на українській пісні. До них належать:

- народний артист України, неперевершений виконавець на народних духових інструментах Василь Попадюк (народився в с. Мишин);

- заслужений артист України, віртуоз-цимбаліст Іван Кавацюк (народився в с. Мишин);

- всесвітньовідомий віртуоз-скрипаль Василь Гекер (народився в с. Мишин);

- народний артист України, скрипаль-віртуоз, композитор Петро Терпелюк (народився в с. Шепарівці);

- заслужений артист України Михайло Попелюк (народився в с. Велика Кам’янка);

- заслужений артист України Микола Савчук (народився в с. Великий Ключів);

- заслужена артистка України Алла Кобилянська (живе в Коломиї);

- заслужені артисти України Володимир і Тетяна Кузнєцови (Гурт «Дзвони» м. Коломия);

- заслужений майстер народної творчості України, майстер з виготовлення музичних інструментів, композитор, фольклорист Михайло Тимофіїв (народився в с. Мишин);

- заслужений працівник культури України, фольклорист-етнограф Ганна Луцак (народилась в с. Великий Ключів, керівник народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Наспів» НД с. Мишин);

- заслужений працівник культури України, керівник народного аматорського танцювального колективу «Прикарпаття» БК с. Велика Кам’янка Ганна Огородничук (У 2011 році на ІII Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського першу премію здобув народний аматорський хореографічний колектив «Прикарпаття» Будинку культури села Велика Кам’янка).

Поділитися: